26/09/2021 15:03:47
  • 8.8531 TL
  • 10.3868 TL
  • 12.1346 TL
KOCAELİ

Taşköprü Tarımsal Kalkınma Tesisleri’nin Temeli Atılacak

.

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün tarımsal kalkınma hamlesi kapsamında köylerde başlattığı projede çok önemli bir aşamaya daha geçildi. Bölgeyi tarım üssü yapacak olan Taşköprü Tarımsal Kalkınma Tesisleri’nin temeli 11 Temmuz Pazar günü atılacak

En Önemli Adım Tesisleşme Hamlesi
Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün 41 seçim vaadi arasında yer alan ve özel önem verdiği tarımsal kalkınmaya destek projesinde tesisleşme yolunda önemli bir adım atılıyor. Derince’ye bağlı Çavuşlu, Geredeli, Karagöllü, Kaşıkçı, Tahtalı, Terziler ve Toylar’daki yedi mahallede aspir bitkisi yetiştiriciliğini başlatan Başkan Aygün, aspir yağının şişelenmesi ve tesisleşme hamlesi ile birlikte yeni bir sürecin startını vermişti. ‘Kalkınma yerelde başlar’ ilkesiyle hareket ederek tarımsal kalkınma hamlesi projesini başlatan Başkan Aygün’ün bölgeye kazandıracağı tesislerin temel atma töreni gerçekleşecek.

Tören 11 Temmuz Pazar Saat 14:30’da
İshakçılar’da kurulacak olan Taşköprü Tarımsal Kalkınma Tesisleri içerisinde Süt Pastörizasyon Tesisi, Aspir Yağı İşleme ve Değerlendirme Tesisi ile Mısır Kurutma Tesisi’ni barındırıyor. Taşköprü Aspir Yağı‘nın markalaşmasıyla birlikte inşa edilecek olan tesisler hem tarımsal kalkınma ile bölgeyi cazibe merkezi galine getirecek hem de istihdama katkı sunacak. Başkan Aygün’ün tüm Derincelileri davet ettiği temel atma töreni 11 Temmuz Pazar günü saat 14:30’da tesisin yapılacağı Çavuşlu Mahallesi, İshakçılar Mevkii (İlçe Jandarma Komutanlığı) karşısındaki alanda gerçekleşecek.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI