Umudu paylaşıyor,engelleri birlikte kaldırıyoruz
07 Ağustos 2023 12:32

Umudu paylaşıyor,engelleri birlikte kaldırıyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, inşası hızlı bir şekilde devam eden Gebze Engelsiz Yaşam Merkezinde inceleme yaptı. 393 bin metrekare alana yapılan Gebze Millet Bahçesi’nin içerisinde olan Engelsiz Yaşam Merkezi, 6800 metre are alan içerisinde yaklaşık maliyeti 98 Milyon TL’yi bulan bütçesiyle şehrin önemli bir ihtiyacına cevap verecek.

 Projeyi yerince inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Biz aslında bu projeyle engellerin kaldırılması veya en aza indirilmesi ve bu sayede potansiyellerin açığa çıkartılmasını amaçlıyoruz. Aynı zamanda her engelin arkasında bir yeteneğin olduğuna da inanıyoruz. Biz bu yeteneklerin çıkartılması içinde çalışacağız” dedi.

 
ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER SUNULACAK

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan’ın da yer aldığı incelemede, projenin son durumu hakkında bilgi alan Başkan Büyükakın, “Projemiz tamamlandığında hidroterapi havuzları, gündüz bakım birimleri, özel eğitim sınıfları, beceri geliştirme ve meslek edinme atölyeleri, spor ve aktivite salonları, kültürel ve sanatsal gelişim akademileri, kütüphaneler ile dinlenme ve sosyal alanlar da bulunacak” açıklamasını yaptı.

 

“MAKSİMUM SEVİYEYE ÇEKİLECEK”

Projeden zihinsel engelli, down, otizm tanılı, bedensel engelli, işitme engelli, görme engelli, süreğen engel gruplarındaki tüm engelli bireyler yararlanabilecek.

Güncelleme: 07 Ağustos 2023 12:40
İleri Ray
Arı Lift
X