28/01/2022 2:06:28
  • 13.6381 TL
  • 15.2662 TL
  • 18.2995 TL
KOCAELİ

Uzun Hasan Türbesi ve Mesire Alanı’nda sona geliniyor

.

İzmit Belediyesi, Mecidiye Köyü Hasan Baba C Tipi Mesire Alanı içerisinde bulunan Uzun Hasan Türbesi ve çevresinde yenileme çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Vatandaşların doğa ile iç içe olması ve şehrin stresinden uzaklaşması adına mesire alanlarını daha kullanılabilir hale getiren İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, mesaisine devam ediyor. Ekipler son olarak; sene başında Orman İşletme Müdürlüğü’nden kiralanan Mecidiye Köyü Hasan Baba C Tipi Mesire Alanı içerisinde bulunan Uzun Hasan Türbesi ve çevresinde yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor.

YENİ YILA HAZIR OLACAK
Çalışmalar kapsamında kullanıma elverişli olmayan adak, yeme alanı, çeşme, tuvaletler ve ocak alanı gibi bölümler tamamen yenileniyor. Mesire alanı içeresinde bulunan Osmanlı askerlerinden Er Uzun Hasan’ın 12 metre uzunluğundaki kabrinde de yenileme çalışmaları devam ediyor. Ayrıca doğayla uyumlu ahşap kent mobilyaları ve satış üniteleri ile mesire alanı ziyaretçileri için daha konforlu bir kullanım alanına dönüştürülecek. Ekiplerin, mesire alanını yeni yıla hazır hale getirmesi planlanıyor.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI