Vali Yavuz, Bayram Öncesi Trafik Denetimlerine Katıldı
07 Nisan 2024 16:16

Vali Yavuz, Bayram Öncesi Trafik Denetimlerine Katıldı

Vali Seddar Yavuz, Ramazan Bayramı’nda trafik kurallarına uyumu arttırmak amacıyla Trafik Uygulama Noktalarını ziyaret edip, denetimlere katılarak sürücülere trafik kurallarına uymaları noktasında uyarılarda bulundu, bayramlarını tebrik etti.


Vali Seddar Yavuz’a Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan’ın yanı sıra Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt eşlik etti.


Gebze Trafik Uygulama Noktasına Ziyaret
İlk ziyaretini Gebze Trafik Uygulama Noktasına gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz, Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit ve İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman tarafından karşılandı.
Sahada görev yapan güvenlik güçlerimiz ile bir süre hasbihal eden ve bayramlaşan Vali Yavuz, ekiplere çalışmalarında kolaylıklar dileyerek bayramlarını kutladı.
Vali Seddar Yavuz ve beraberindeki protokol üyeleri kendilerine eşlik eden güvenlik güçleri ile birlikte kontrol noktasında durdurulan araçların trafik kurallarına uyumları noktasında denetimlere katılıp, bayramlarını tebrik ederek trafik tedbirlerini hatırlattı.


Sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunan Vali Yavuz, hem sürücülere hem de çocuklara hediyeler vererek Ramazan Bayramlarını tebrik etti. Vali Yavuz, yolculara kazasız, belasız bir yolculuk geçirmeleri temennisinde bulundu.


Ramazan Bayramının huzur ve güven içinde geçmesi noktasında Valiliğimizce alınan tedbirlere ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Seddar Yavuz, herkesi kurallara riayet etmeye davet etti.


“Bayramlarımız Ayrılık ve Hüzün Günleri Olmasın”
Vali Seddar Yavuz,  bayram tatilinin başlamasıyla trafik yoğunluğunun arttığını söyleyerek uygulama ve personel sayısı hakkında bilgiler verdi: “Bayram tatilinin başlamasıyla birlikte trafikte yoğunlaşmaya başladı. Vatandaşlarımız sevdiklerine, memleketlerine kavuşmak için yollara çıktılar. İçişleri Bakanlığımızın talimatı ve Valiliğimizin koordinasyonunda emniyet ve jandarma birimlerimizce, vatandaşlarımızın gitmek istedikleri yere güvenli bir şekilde ulaşmaları için her türlü trafik tedbirini aldık, havadan ve karadan denetimlerimize devam ediyoruz. 477 personel ve 118 ekiple beraber her gün sahada olacağız. Görevimizin başındayız.“
Vatandaşlarımızın yuvalarına huzur ve güven ortamı içerisinde kavuşmalarını temenni eden Vali Seddar Yavuz: “Vatandaşlarımıza trafik kurallarına uymalarını, yorgun ve uykusuz yola çıkmamalarını, aşırı süratten kaçınmalarını ve mutlaka emniyet kemeri takmalarını bir kez daha tavsiye ediyor, hatırlatıyoruz. Bu vesileyle bir kez daha Aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tekrar tebrik ediyoruz. Bayramlar; sevinç ve kavuşma günleridir, dikkat edelim ki bayramlarımız ayrılık ve hüzün günleri olmasın.” ifadelerini kullandı.


Vali Yavuz, Çalışmalara İlişkin Yetkililerden Bilgi Aldı
Vali Seddar Yavuz ve beraberindeki protokol üyeleri, Gebze Uygulama Noktası ziyaretleri sonrası Kuzey Marmara Otoyolu İzmit Tünel İşletme Merkezi ve daha sonra da yeni faaliyete geçen Kocaeli Jandarma Otoyol Trafik Komutanlığını ziyaret ettiler.
Kuzey Marmara Otoyolunda bulunan 3 bin 800 kamera ile denetimin gerçekleştirildiği İzleme Sistemine ve diğer önemli uygulamalara ilişkin yetkililerden detaylı bilgi alan Vali Seddar Yavuz, çalışanların bayramlarını da tebrik ederek ziyaretlerini sonlandırdı

Güncelleme: 07 Nisan 2024 16:26
İleri Ray
X