Vatandaşlarımızın Sokakta Güvenle Dolaşmasını Sağlayacak Her Türlü Tedbiri Alacağız
07 Mayıs 2024 20:34

Vali Yavuz’dan sokak köpeği açıklaması; Vatandaşlarımızın Sokakta Güvenle Dolaşmasını Sağlayacak Her Türlü Tedbiri Alacağız

Sokak havyaları konusunda belediyelere gönderilen ve büyük tartışmalara sebep olan yazının ardından bir açıklama yapan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Herkes yasanın verdiği görev ve sorumluluklarını yerine getirecek ve yetkilerini kullanacak” dedi.

Gündemin yoğun olduğunu belirten Vali Yavuz, toplantıda sokak hayvanları ile ilgili sorunu her yönüyle tekrar ele alacaklarını ve bu noktada yasal olarak sorumlulukları olan belediyelerin yaptıkları çalışmaları, alınan önlemlerin takip edileceğini belirterek şunları kaydetti: “Sokak hayvanları ile ilgili özellikle konuyu tekrar konuşacağız; kısırlaştırma rakamlarını, hangi belediyenin barınağı var, hangisi kısırlaştırma işlemlerinin etkin bir şekilde yapıyor, bütün bunları detaylı bir şekilde çalışacağız. Mevzuatımızda görev olarak tebliğ edilmiş tüm hususların gerçekleştirilmesi için denetim ekiplerimiz sahada olacak. O yüzden herkes yasanın vermiş olduğu görev ve sorumluluklarını yerine getirecek ve verilen yetkiler doğrultusunda gerekli çalışmaları zaman kaybetmeden yapacak. Özellikle tekrar ediyorum, vatandaşlarımızın sokakta güvenle dolaşmasını sağlayacak her türlü tedbiri almak bu şehrin Valisi olarak başta benim, buradaki çalışma arkadaşlarımın ve yasayla görev tanımı yapılan tüm idarelerin görev ve sorumlulukları arasında bulunuyor. Bir kez daha Kocaelili kardeşlerimize en içten sevgilerimi, saygılarımı sunuyor, işlerinde kolaylıklar ve huzurlu günler diliyorum.” dedi.

Güncelleme: 07 Mayıs 2024 20:37
İleri Ray
X