19/01/2022 22:41:18
  • 13.6151 TL
  • 15.4356 TL
  • 18.5348 TL
KOCAELİ

Yalçın, 'Belediyeyi 100 milyon zarara uğrattınız'

Dilek Yalçın’dan AK Partili Meclis Üyelerine yanıt

İzmit Belediyesi 2022 Ocak ayı meclis toplantısında AK Partili meclis üyelerinin bütçe kullanımına dair gerçekleştirdikleri söylemlere yanıt veren İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, “Müsaade etseydiniz de istediğimiz araçları alsaydık ve 100 milyon liraya yakın para belediyenin kasasında kalsaydı. Belediyeyi keşke bu kadar zarar ettirmemiş olsaydınız” dedi


İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın İzmit Belediyesi 2022 Ocak ayı meclis toplantısında AK Partili Meclis Üyelerinin eleştirilerine yanıt verdi. Yalçın konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Belediyenin gelirleri ve giderleri ülkenin ekonomik durumundan bağımsız değildir. Vergi gelirleri arttı derken yapılan zamları unutmamak lazım. Bir iş yapmanın tek tarzı yok. Birkaç şekilde iş yapabilirsiniz. İnek Projesi nerede diye sormayın. Halk Market’e gelin görün Halk Süt raflarda duruyor.

“NEDEN 100 MİLYON ZARAR ETTİRDİNİZ?”
2019’da burada temizlik işlerindeki araçların satın alınmasıyla ilgili bir maddemiz vardı. Ne yazık ki bu araçların yarısını aldık. 71 tane aracı satın alabildik. 27 milyon gibi de bir ödeme yapmak durumunda kaldık. Müsaade etseydiniz geri kalan araçları da alsaydık ve 100 milyon liraya yakın para belediyenin kasasında kalsaydı. Belediyeyi keşke bu kadar zarar ettirmemiş olsaydınız. Niyetten bahsediyorsunuz buyurun bunun cevabını verin. Neden o dönemde iş yaptırtmadınız” dedi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI