02/12/2021 16:34:34
  • 13.4510 TL
  • 15.2340 TL
  • 17.9049 TL
KOCAELİ

Yalçın, 'Sayıştay’ın raporunu hiçe sayıyorsunuz'

.

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, geçmiş dönemde TÜGVA’ya tahsis edilen ve Sayıştay raporlarıyla usulsüz olduğu tespit edilen yurdun protokolünün iptaliyle ilgili Cumhur İttifakı’nın meclis üyelerine hitaben,  “Söylemlerinizle Sayıştay’ın raporunu hiçe saymış oluyorsunuz. Bir kanunsuzluğu, hukuksuzluğu yaptırmaya çalışıyorsunuz” dedi

İzmit Belediyesinin Ekim ayı meclis toplantısı saat 15.00’de Belsa Plaza’nın üst katında bulunan meclis salonunda gerçekleştirildi. Mecliste, önceki dönem tarafından TÜGVA’ya tahsis edilen binanın, barınamayan öğrenciler için yurt yapılması amacıyla ilgili binaya dair protokolünün iptali istendi. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Millet İttifakı üyelerinin komisyonda görüşülmesini istediği madde, AKP’li ve MHP’li üyeler tarafından reddedildi.

“USULSÜZ OLAN BİR DURUM”
Toplantıda gündem maddesiyle ilgili konuşan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın; “ Daha önce 2017 yılında bu karar alınmış ama o zamanki meclis farklı şu andaki meclis farklı ve daha önce okunduğu şekliyle usulsüz olan bir durum var. Dolayısıyla usulsüz olan durumla ilgili bu kararın komisyona inmesi şart gözüküyor. Siz mecliste çoğunluğu elinizde bulundurabilirsiniz ama bu otokratik bir yönetim anlayışına sahip olmanızı gerektirmez. O dönemde bir karar alınmış olabilir. Size göre doğru farklı olabilir ama şu anda yeni bir yönetim var.

“ÇEKİNMENİZE GEREK YOK”
Dolayısıyla biz bunu kendi aramızda ve sizlerle istişare etmek istiyoruz. Kanuna, ilgili maddelere tekrar bakmak istiyoruz. Hukukun, hukuk işlerinin tekrar görüşünü almak istiyoruz. Doğru olan da bu. Sayıştayın raporu var. Siz şu andaki söylemlerinizle Sayıştay’ın raporunu hiçe saymış oluyorsunuz. Bir kanunsuzluğu, bir hukuksuzluğu yaptırmaya çalışıyorsunuz. Çoğunluk sizde olabilir ama gelin bu madde komisyona insin, komisyonda bunu hukukçu arkadaşlarımızla görüşelim, istişare yapalım, karşılıklı görüş alışverişinde bulunalım. Bundan çekinmenize gerek yok” şeklinde konuştu.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI