02/12/2021 16:32:25
  • 13.4510 TL
  • 15.2340 TL
  • 17.9049 TL
KOCAELİ

YAŞASIN CUMHURİYET

Derince Belediyesi Engelsiz Yaşama Destek Merkezi (EYDEM) öğrencileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çok anlamlı bir gösteriye imza attı

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün özel önem verdiği Engelsiz Yaşama Destek Merkezi yaptığı faaliyetlerle adından söz ettiriyor. Derince Belediyesi bünyesinde ilçede yaşayan özel gereksinimli bireylere hizmet veren Engelsiz Yaşama Destek Merkezi’nde 2021-2022 Eğitim-Öğretim dönemi başladı. EYDEM daha önceki yıllarda verdiği hobi kursları olan el sanatları ve halk oyunlarının yanı sıra bu sene drama, okuma-yazma ve yetişkin resim kursu ile hizmet alanını genişletti.

29 Ekim’de Muhteşem Gösteri
İki atölyesinde pandemi tedbirlerine özen göstererek 50 öğrenci ile kurslara başlayan Engelsiz Yaşama Destek Merkezi’nde özel öğrenciler kendileri için düzenlenen kurslara katılarak, sosyal becerilerini geliştirme imkanı buluyor. Çeşitli etkinliklerin gerçekleştiği EYDEM’de bu kez 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çok anlamlı bir program düzenlendi. Halk Oyunları Eğitmeni Ayşe Mutlu yönetiminde muhteşem bir gösteriye imza atan el sanatları öğrencilerinin özellikle işaret dili ile İstiklal Marşı’nı okudukları bölüm büyük beğeni topladı.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI