BELEDİYE ÇALIŞANLARINI SEÇİM PROPAGANDASINA ALET ETTİLER
03 Mart 2024 11:57

BELEDİYE ÇALIŞANLARINI SEÇİM PROPAGANDASINA ALET ETTİLER

Darıca Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan adayı Muzaffer Bıyık’ın Seçim Beyannamesini açıklayacağı toplantısına belediye personeline gönderilen mesajla katılım sağlanması kartlarını kültür merkezinde okutmaları istendi. CHP Darıca İlçe Başkanlığı belediye personellerini işlerini bıraktırılıp seçim propagandasına alet edilmesine tepki gösterdi.


İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; ‘’CHP Darıca Belediyesi seçim sürecine girildiği günden itibaren gün geçmiyor ki bir hukuksuzluğa, adil seçim kurallarına aykırı hareket etmesin. Bugün gelen bir mesajla Sayın Başkan, belediye personelini kendi seçim beyannamesini açıklamasına katılımı için zorlamış. Personele gelen mesajda, DARICA halkına hizmet etmek için maaş alan kamu personelinin zorla bu etkinliğe çağrıldığı ve mesai saat bitiminde çıkış işlemlerinin burada yapılmasının istendiği belirtilmiş. Kamu vicdanı adına soruyoruz: Dinin yasakladığı en büyük günah olan kul hakkına bir seçim kazanmak uğruna girmek değer mi?


Belediye personelinin araçlarını kendi seçim propagandası için bu kadar pervasızca kullanması hem hukuki hem de ahlaki açıdan yasak değil midir? Umarız bu seçim sürecinde gördüğümüz en son hukuksuzluk ve adaletsizlik bu olur.’’

Güncelleme: 03 Mart 2024 11:59
İleri Ray
X