Benzin yüklü tanker devrildi,karayolu trafiğe kapatıldı
27 Nisan 2024 08:06

Gölcük'te korku dolu anlar Benzin yüklü tanker devrildi,karayolu trafiğe kapatıldı

D-130 Karayolu Yalova istikametine seyir halinde olan benzin yüklü tanker, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önce refüjdeki demir korkuluklara çarptı ardından da karşı şeride geçti. Sürücüsünün aracı kontrol altına alamaması sonucu 2 araca daha çarpan tankerin çekici kısmı koptu.

Tankerde bulunan benzinin yola saçılması üzerine olay yerine sağlık, polis, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi.Polis ekipleri ise patlama ve yangın riskine karşı D130 Karayolu’nun Yalova ve İzmit istikametini trafiğe kapattı. Ayrıca çevrede bulunan binalardaki vatandaşlar da tahliye edildi.İtfaiye ekipleri, patlama riskine karşı bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

 

VALİLİK AÇIKLAMA YAYINLADI

Gölcük İlçesi İskele yolu mevkiinde sabah saatlerinde akaryakıt yüklü bir tankerin devrilmesi sonucu yakıt sızıntısı olduğu öğrenilmesi üzerine bölgeye teknik ekipler dahil emniyet, itfaiye, AFAD’dan yeterli sayıda personel sevk edilmiştir.

 

Müdahale çalışmalarına başlanmasına müteakiben bahse konu araç sürücüsü hastaneye sevk edilmiş, bölgede trafik güvenliği dahil her türlü tedbir alınmıştır.

 

Kazanın olduğu mevkide karayolu trafiği iki yönlü trafiğe kapatılmış, araç trafiği kontrollü olarak alternatif yollardan sağlanmıştır.

 

Konunun uzmanlarından oluşan TÜPRAŞ teknik ekipleriyle birlikte itfaiye, AFAD, emniyet, Gölcük belediyesinden olmak üzere toplam 84 personel, 23 araç ile müdahale çalışmaları devam etmektedir.

 

Olumsuz bir durum yaşanmamakla birlikte, çalışmaların tamamlanmasına müteakip trafik akışı tekrar sağlanacaktır.

 

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

 

                                                                                                      KOCAELİ VALİLİĞİ

 

Habere ait diğer görseller

Güncelleme: 27 Nisan 2024 14:28
İleri Ray
X