08/05/2021 22:47:52
  • 8.3003 TL
  • 10.0209 TL
  • 11.5518 TL
KOCAELİ 28°

'damat da damat' diyorlar

Damat kadar taş düşsün başınıza

 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 'Döviz rezervi' tartışmalarıyla ilgili CHP'ye sert sözlerle yüklenen Erdoğan "Yatıyorlar kalkıyorlar 'damat da damat' diyorlar. Damat kadar taş düşsün başınıza." ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca, "Önümüzdeki hafta yapacağımız kabine toplantımızda normalleşme haritamızı güncelleyeceğiz" açıklamasında bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;


CHP'YE BERAT ALBAYRAK TEPKİSİ
Son haftalarda bir şey dikkatimi çok çekiyor. Bu CHP mensupları tweet yarışındalar. Yatıyorlar kalkıyorlar 'damat da damat' diyorlar. Damat kadar taş düşsün başınıza. Berat beyin attığı adımları CHP hiçbir zaman yapamamıştır.

'DÖVİZ REZERVLERİ' TARTIŞMASI
Sizin sözcünüz Hazine'de çantacı olarak dolaşırdı, ne yazık ki bu ülkenin ne hazinesini ne de Merkez Bankası'nı güçlendirmediler. 'Paralar nerede?' diye soruyorlar. Kaybolan bir şey yok, hepsi Merkez Bankası rezervlerinde. Bizim ile Merkez Bankası güç buldu. 135 milyar dolara kadar döviz rezervimiz çıktı. Hamdolsun şu anda döviz rezervimiz kendini toparlamaya başladı.

'NANKÖRSÜNÜZ, BUNLARI GÖRMEDİNİZ Mİ?'
Bir sondaj gemisi daha alıyoruz. Filomuz dünyanın en güçlü filolarından biri olacak. Ey o tweet'i atanlar damat diye dalga geçtiğiniz Berat Bey'in döneminde atıldı bu adımlar. Nankörsünüz, bunları görmediniz mi duymadınız mı? Kalpleri bunların mühürlenmiştir. Deseler de demeseler de biz yolumuza devam edeceğiz. Akkuyu'da Berat Bey'in döneminde başladı. Bu maliyeciyim diyor ama bunun maliyeci olması bu rakamları değiştirmez. Biz işimize bakalım. Ülkemizi enerji üssü haline getirecek projeleri de birer birer hayata geçiriyoruz.


'ARTIK KÖMÜR KULLANAN EV NEREDEYSE KALMADI'
Biz yere çok sağlam bastık. Bu noktada da emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Sondajları yapmak için gemileri kiralasaydık çok daha büyük miktarda ödeme yapacaktık. Görüldüğü gibi doğal gaz konusunda dışa bağımlılığımızı engelleyecek adımları birer birer atıyoruz. Ülkemizin doğal gaz tüketimi 2020 yılında 47.7 milyar metreküpe yükseldi. Abone sayısı 17.3 milyona yükseldi. Bu refah düzeyinin nereden nereye geldiğini gösteriyor. Artık kömür kullanan ev neredeyse kalmadı. Göreve geldiğimizde sadece 5 ilde doğal gaz vardı. Bugün ise 81 ilin tamamında 589 yerleşim birimden doğal gaz var.

NORMALLEŞME PLANI
Son Kabine toplantımızda şehirleri 4 gruba ayırarak renklendirdik. Yeni kontrollü normalleşme adımlarını bu 4 renge göre belirledik. İdeal olmamakla birlikte bu sistemin nispeten adil olduğunu düşünüyoruz. Haftaya yapacağımız kabine toplantımızda illerimizdeki gelişmeleri değerlendirerek normalleşme haritamızı güncelleyeceğiz.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI