Fatma Kaplan Hürriyet, Yahya Kaptanlılara misafir oldu
06 Mart 2024 16:56

Fatma Kaplan Hürriyet, Yahya Kaptanlılara misafir oldu

Cumhuriyet Halk Partisi İzmit Belediye Başkanı ve 31 Mart seçimlerinde yeniden aday olan Fatma Kaplan Hürriyet bugün Yahya Kaptanlı yöneticilerle kahvaltıda bir araya geldi.

 

Kocaeli Trabzonlular Derneğinin sosyal tesisinde  gerçekleşen programda İzmit Belediye  Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İzmit Belediye Meclis üyesi adayı ve Yahya Kaptanlı Vildan Balcıoğlu Taşkan,'ın yanı sıra CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan ErcanYahya Kaptan Toplu Yapı yöneticileri ve bölge başkanları ile bir araya geldi.

 

Yapılan etkinlikte yöneticilerin talep ve önerileri dinlendi

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis üyesi adayı Vildan Balcıoğlu kendisininde Yahya Kaptan'da ikamet ettiğini, mahallenin sorunlarını yakından bildiğini belirterek, seçilmesi halinde mahalle yöneticileri ile birlikte çalışacağının altını çizdi.

 

'RANTA DEĞİL HALKA ÇALIŞIYORUZ'

Cumhuriyet Halk Partisi İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, zaman zaman bu tür toplantılar yaparak yöneticilerle bir araya gelmeye özen gösterdiklerini ancak son dönemlerde bu konuda bazı aksamalar yaşandığını belirterek, bizzat yanınıza gelemesemde sürekli sahadan bilgi alarak aksaklıkların giderilmesi için çalıştıklarının altını çizdi. Hürriyet, Belediye Başkanlığını kazanmasına rağmen Meclisde yeterli çoğunluğu sağlayamadıkları için Cuhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın deyimi ile topal ördeğe döndüdülmeye çalışlıdığını belirtti. Hürriyet 'Ne kadar engelleme yapsalarda biz ranta değil halka çalışmayı ile edindik.Göreve geldiğimizde İzmit Belediyesi fotokopi makinelerini kiraladığını ve bunun için 3 yılda kiralanan firmaya ciddi paralar ödendiğini tespit ederek bu hizmeti sonlandırdık. Fotokopi makineleri satın aldık. 3 yılda yaptığımız tasarruf 500 bin TL. Bunu tüm ülkedeki Belediyeleri göz önüne alarak hesapladığınızda ortaya çıkacak rakamı varın siz hesaplayın.Yaptığımız tasarruf sadece bu değil. Kiralık araç dönemini sonlandırdık. 218 araç satın aldık. Hiç bir başkan yardımcısı, müdürün altında makam aracı yok. Araçlar havuzda ihtiyaç duyulduğunda o araçlar kullanılıyor. Her kes mesaiye gelip ve giderken kendi aracını kullanmak zorunda. Ben bugüne kadar makam aracı kullanmadım ve İzmit Belediyesinin başkan makam aracı yok'dedi. Kapalı pazar konusunda değinen Hürriyet, projelerimizde kapalı pazar alanı yok, ancak yeni dönemde bu projeyi hayata geçirmek istiyorum dedi.

 

SOKAK HAYVANLARI BÜYÜK SORUN

 

Hayvanseverler konusunda yaşadığı sıkıntıları da dile getiren Hürriyet 'Gösterdikleri tepki nedeni iel hayvanseverlerle asla aynı dili kullanamadıklarını ve anlaşamadıklarını belirterek Üniversite yolunda 75 bin metrekare bir arazi aldık. Oraya hayvan barınağı yapacağız ve sokaktaki hayvanları burada rehabilite edeceğiz. Bu sadece İzmit Belediiyesinin değil üğlkenin genel bir sorunu. İzmitte şuan 5 bin civarında köpek var. Bu bir ulusal sorun. Merkezi hükümetin bu konuda mutlaka yasal bir düzenleme yapmasına çok acil ihyiyaç var'dedi.

 

Toplantının ardından kahvaltı etkinliğine katılan yöneticilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Habere ait diğer görseller

Güncelleme: 06 Mart 2024 17:19
YORUMLAR
  • Toplam 2 yorum
dede 00:11 - 07 Mart 2024

Hayvan putperestler hemen kanun nizam masallarına başladı. Yahu insan hakları yok mu....

0 Beğenmedim
Ece 22:49 - 06 Mart 2024

5199 nolu kanundan haberi yok sanirim

2 Beğenmedim
İleri Ray
X