27/11/2021 5:09:40
  • 12.1185 TL
  • 13.6420 TL
  • 16.1365 TL
KOCAELİ

Halkın Yağ- Şeker kadar değeri yok mu?

DOLARI HÜKÜMETİ DÜŞÜRÜR.

Yeniden refah partisi Kocaeli il yönetim kurulu, 12 ilçe başkanının katılımı ile birlikte yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Mehmet Aras başkanlık yaptı. Aras toplantıya katılan basın mensuplarına hitap etti.

 


MUTFAKTA BİR ŞEY PİŞİREBİLMEK MÜMKÜN DEĞİL.


Aras rakamlar üzerinden hem hükümete, hem de halka seslendi,
“Önceden tencerede, aş değil dert kaynıyor diyorduk. O günler eskide kaldı. Çünkü artık doğalgaz çok pahalı, artık ocakta bir şey kaynatabilmek mümkün değil. Şimdi ocakta dert bile kaynamıyor. Halk hayat pahalılığından peyniri kalıp ile değil, dilim ile alıyor. Milletimiz temel ihtiyaç maddelerin alamaz oldu.

 


DOLARI HÜKÜMETİ DÜŞÜRÜR.
Dolardaki fiyat artışını basına göstermek için bir afiş hazırlamaya çalıştım. Dolar o kadar hızlı değişiyor ki, aynı afişi üç defa yazmak zorunda kaldım. Doların bu artışı, hükümetin sonu olur.
An itibari ile bir dolar, 10,62 Türk lirası.
Zeytin, Ayçiçek yağı, zeytinyağı %50, şeker %25 zam gördü.
Bu manzara karşısında ben önce hükümete soruyorum. Bu zamları emekli, işçi memur maaşları neden göremiyor. Yoksa halkın emeğinin yağ kadar, şeker kadar değeri yok mu?

 


ARAS VATANDAŞA SESLENDİ; SEN NERDESİN?
Sonrasında halka soruyorum. Ocakta tencere değil, dert bile kaynamıyor. Ülkeyi kalkındıracak projeler bizde, bu projeleri hayata geçirecek kaynak paketleri bizde. Sen nerdesin.”

 


MİLLİ GENÇLİK DERNEĞİ KURULUYOR.
Aras gündeme dair konuşmasında, tüm ülke genelinde faaliyet yürütecek yeni bir sivil toplum kuruluşunun çalışmalarına başlanıldığını duyurdu. Milli gençlik derneği adı verilin derneğin genel merkezi Ankara’ da olacak. Aras; derneğin Kocaeli şubesinin en kısa sürede açılacağını ve gençlik üzerine çalışmalarına devam edeceğini ifade etti.BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI