İl Başkanı eleştirdi, grup başkan vekili savundu
31 Mayıs 2023 14:42

CHP'de kafalar karışık İl Başkanı eleştirdi, grup başkan vekili savundu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sayıştay’ın uyarıları sonucu su tarifesine zam yaptı. İSU Genel Kurulu’nda iktidar ve muhalefetin oy birliğiyle kabul edilen tarife sonucunda Büyükşehir, hane abonelerine yüzde 40, işyerlerine yüzde 60, sanayiye ise yüzde 85 oranında zam yaptı. 

 

CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ ZAMMI SAVUNDU

Konuyla ilgili ilimizde yerel bir gazeteye konuşan Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, “Bu zam yapılmasaydı genel kurul üyelerine kamuyu zarara uğratmaktan zimmet çıkıyordu. Dolayısıyla zorunlu bir zam. Çünkü İSU Genel Müdürlüğü pandeminin başlamasıyla beraber suya hiç zam yapmadı. Fakat maliyetin altında su fiyatlandırması nedeniyle İSU sürekli Büyükşehir’den borç almak durumunda kalıyordu. Bu sebeple de Sayıştay’dan bir uyarı geldi. Yani, bu zam ertelenen ve kamunun zarara uğratılmasının önüne geçmek için yapımlı bir zamdır. Aksi durumda zaten zimmet çıkıyordu” dedi.

 

CHP İL BAŞKANI 'DOYMAYIN EFENDİLER

İSU Genel Müdürlüğü  2023 Yılı Birinci Olağan Genel Kurulu Toplantısında su zammına bir tepki de CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı’dan geldi.Sarı, "Pişkinlik; genel müdürün oğlunu aynı kurumda memur kadrosuna aldığı Kocaeli İSU'da seçimlerin hemen ardından konuta yüzde 40, işyerlerine yüzde 60, sanayiye yüzde 85 oranında kurul üyelerine ‘zimmet meblağsı size çıkar’ denilerek su zammını geçirmektir. Doymayın efendiler!" dedi. 

Güncelleme: 31 Mayıs 2023 14:47
İleri Ray
Arı Lift
X