18/04/2021 1:42:50
  • 8.0840 TL
  • 9.6843 TL
  • 11.1319 TL
KOCAELİ 23°

İYİ parti kadın politikaları Başiskele'de

İYİ Parti Kadın Politikaları birimi 12 ilçe kadın politikalarına ziyaret ve saha programına devam ediyor.

İYİ Parti Kadın Politikaları birimi 12 ilçe kadın politikalarına ziyaret ve saha programının devamında Başiskele’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Pelin Dönge, Başiskele İlçe Başkanı Ayşe Rüzgar, Başiskele Kadın Politikalarından Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Memnune Güner ve Kadın Politikaları ekibi ilk olarak iki dönem muhtarlık görevini yürüten Karşıyaka Mahalle Muhtarı Zeynep Selmin Martı’ya ziyarette bulunarak, pandemi döneminde mahallenin sorunlarını dinlediler. Ardından Kontrollü normalleşme dönemiyle birlikte dükkanının kepenklerini tekrardan açan çevre esnafa ziyarette bulunuldu.

Açıklamada bulunan İl Başkan Yardımcısı Pelin Dönge, “Bugün Başiskele ilçemizdeydik. İlçe başkanlığımız tarafından üyelikleri tamamlanan 35 kadın arasından mahalle başkanı olarak görevlendirilen 19 arkadaşımızla tanıştık, sertifikalarını teslim ettik. Projelerimizi konuştuk, ilçemiz adına istişare ettik. Karşıyaka mahallesi muhtarımız Sn.Selmin Zeynep Martı’yı ziyaret ettik.Kendisi bizlere Karşıyaka mahallemizdeki ulaşım sorununu anlattı. Pandemi sürecinde büyük emek harcayan muhtarımıza partimiz adına teşekkürlerimizi sunduk. Sonrasında Başiskele’li esnafımızla bir araya geldik. Pandemi sürecinin başında güzellik salonu açan ayakta kalmaya çalışan Dilek hanım, Ülkesinden umudunu yitirdiği ve bir gelecek kuramadığı için yurtdışına giden oğlunu ağlayarak anlattı. Seval hanım, Pandemide kredi çekmek zorunda kaldığını ve üstüne sürekli faiz işleyen borçlarını anlattı. Hiçbir şekilde ne kira yardımı ne de devlet yardımı alabilen Mehmet bey, ayakta zor durduğunu anlattı. İtibardan tasarruf olmaz demişlerdi ama artık Millete rağmen değil millet için tasarruf yapın. “ dedi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI