İYİ Parti’de ilçe kongre tarihleri belli oldu
29 Ekim 2022 18:12

İYİ Parti’de ilçe kongre tarihleri belli oldu

.

İYİ Parti Kocaeli’de ilçe kongreleri belli oldu. 26 Kasım İzmit ve Başiskele ile başlayacak kongre süreci 4 Aralık’ta sona erecek. Kongre süreci hakkında konuşan İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Kocaeli iyi olacak. Türkiye iyi olacak. Güçlü teşkilatlarımız, güçlü Kocaelimizle Millet İttifakı’nı iktidar olarak görmek istiyoruz” dedi.
İYİ Parti’de 30 Eylül’de Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı yapıldı. 3’üncü Olağan Kurultay toplantısı kapsamında 3 Ekim’de ilçe ve il kongrelerinin başlatılması kararlaştırıldı. İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı, kararın il başkanlığına gelmesinin ardından ilçe delegelerinin belirlenmesi için 29 Ekim itibariyle 6 Kasım’a kadar sürecek delege seçim sürecini başlattı.


İLÇE KONGRE TARİHLERİ BELLİ OLDU
İYİ Parti’de delege seçimleri tarihlerinin ardından gerçekleşecek ilçe kongre tarihleri de belli oldu. Buna göre 26 Kasım 2022 Cumartesi İzmit-Başiskele, 27 Kasım Pazar Gebze-Çayırova-Dilovası-Kartepe, 30 Kasım Çarşamba Kandıra, 3 Aralık Cumartesi Gölcük-Karamürsel, 4 Aralık Pazar günü ise Derince-Körfez-Darıca’da ilçe kongreleri gerçekleştirilecek.


“GENEL BAŞKANIMIZI BU ÜLKENİN BAŞINDA GÖRMEK İSTİYORUZ”


Kongre süreci ile ilgili konuşan Başkan Şanbaz Yıldız, “Kongrelerimizin hem partililerimiz hem de milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İYİ Parti kurulduğu günden bu yana demokrasini temel taşı benimseyen bir partidir. Her mahalleye sandık koyan, delege olmak isteyen herkese destek veren bir partinin il başkanı olarak tek listeyi önermem tavsiyedir; şart değildir. İlçe başkan adayı olmak isteyen arkadaşlarımız, delege seçiminden sonra ister adaylığını açıklarlar, ister tek listeye kanaat getirirler. Arkadaşlarımız büyük resmi görmeli, ona göre davranmalıdır. Partililerimiz ‘ben’ değil ‘biz’ olmak zorundadır. İYİ Partili olmak tek bir partide ‘ben’ demektir. Kocaeli iyi olacak. Türkiye iyi olacak. Güçlü teşkilatlarımız, güçlü Kocaelimizle Millet İttifakı’nı iktidar olarak görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme: 30 Ekim 2022 15:13
İleri Ray
Arı Lift
X