02/12/2021 15:18:13
  • 13.3803 TL
  • 15.1548 TL
  • 17.8183 TL
KOCAELİ

Şanbaz Yıldız, 17 yıldır Ak Parti’nin yönettiği Kocaeli yardıma muhtaç

AK PARTİLİLER ZENGİNLEŞİRKEN KOCAELİ SAHİPSİZ KALDI

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Kocaeli’de yapılan 41 Kart yardımları ile ilgili açıklama yayınladı. Yıldız, “Kocaeli’de 18 bin aile 41 Kart yardımı alıyor. 17 yıldır Ak Parti’nin yönettiği Kocaeli yardıma muhtaç bir halde” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bugün yayınladığı bir haber metninde 18 bin aileye 41 Kart vasıtasıyla yardım edildiğini duyurdu. İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Kocaeli’de yapılan 41 Kart yardımları ile ilgili açıklama yayınladı. Yıldız’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bugün yayınladığı haberde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü eliyle Kocaeli’de yoksul vatandaşlara yapıldığını gururla anlattı. Kocaeli’de ikamet eden 18 bin aileye yardım yapılıyor olması Kocaeli Büyükşehir Belediyesi için bir övünç kaynağı oldu.

 


UTANCINDAN, ONURUNDAN YARDIM ALAMAYANLAR VAR
Soğuk kış aylarının hemen öncesindeyiz. Kocaeli’de oldukça sert geçmesi beklenen kış öncesinde büyükşehirin vatandaşlara sahip çıkması elbette olumlu bir davranış. Ancak ortadaki rakamlar ne kadar içler acısı bir halde olduğumuz gözler önüne seriyor. 2 milyon nüfuslu Kocaeli’de 18 bin aile yardıma muhtaç. Her ailede ortalama 3 kişi olduğunu düşünecek olsak kentimizde yaşayan her 37 kişiden 1’inin belediyeden yardım aldığını görürüz. Bir de utancından, onurundan yardım isteyemeyenler, başvuru yapamayanlar var. Yani neredeyse her 20-25 kişiden biri yardıma muhtaç durumda. Geri kalanların ise büyük bölümü ay sonunu getiremiyor, borç batağının içine sürükleniyor.

 


AK PARTİLİLER ZENGİNLEŞİRKEN KOCAELİ SAHİPSİZ KALDI
2004 yılından bu yana Ak parti Kocaeli yerelinde iktidar durumda. 2019 yılına kadar 12 ilçe belediyesi ile birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni yönettiler. Bu kentte yoksulluğa çare bulamadılar. 17 yıldır Ak Parti’nin yönettiği Kocaeli yardıma muhtaç bir hale geldi. Ak Partili gençlik kolları üyeleri bile servet sahibi olurken, Ak Partili iş adamları milyonluk ihalelerle zengin edilirken işçi kenti Kocaeli’nin çok büyük bir bölümü sahipsiz kaldı. Vatandaş düşerken elinden tutmayanlar, vatandaşın ayağa kalkması için çabalamayanlar bugün yapmakla yükümlü oldukları yardımlarla övünüyorlar. Vatandaşın derdine merhem olmayanlar, muhtaç hale gelmesine vesile olanlar bu muhtaçlıktan yaptıkları yardımla yararlanıyor. Bir kuru ekmeğe muhtaç hale gelen halk özellikle seçim dönemlerinde yardım kolileri ile etkileniyor. Bir anlamda oyları zapt ediliyor.

 


İYİ PARTİ YERELDE NE YAPACAK?
Millet İttifakı ve İYİ Parti olarak iktidara geldiğimizde ilk işimiz yoksullukla mücadele olacak. Bir partinin mensuplarına, üç beş müteahhide oluk oluk akan Türkiye’nin kaynakları yoksul halkın ayağa kalkması için kullanılacak. Yerelde yardıma muhtaç kimselere öncelik tanınacak. Yardım etmekle övünen değil, yardıma muhtaç kimse kalmayana kadar mücadele eden belediyelerle, sosyal, haktan ve halktan yana bir yönetim anlayışı tüm Türkiye’de olacağı gibi Kocaeli genelinde de hakim kılınacak. Belediyeler yardım kartları basmak yerine vatandaşın istihdamına öncelik tanıyacak. Millet İttifakı ile, İYİ Parti ile, Türkiye’de yaşamak da, Kocaeli’de yaşamak da çok daha İYİ olacak.”

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI