28/09/2021 17:33:35
  • 8.8878 TL
  • 10.3828 TL
  • 12.1315 TL
KOCAELİ

Açık Su Yüzme Yarışında derece yapan sporculara ödülleri verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince gerçekleştirilen Açık Su Yüzme Yarışında dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen Açık Su yüzme Yarışında dereceye giren sporculara ödülleri verildi. 24 kategoride 59 sporcu dereceye girdi.

 

ÖDÜL TÖRENİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Açık Su Yüzme Şampiyonası Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirildi. Kandıra ilçesinin Mavi Bayraklı Halk Plajı Kerpe’de gerçekleştirilen şampiyonada dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

 

24 KATEGORİDE 448 SPORCU

Kocaeli’nin mavi bayraklı sahillerinden biri olan Kerpe Sahili’nde gerçekleştirilen Açık Su Yüzme Şampiyonası’na 24 kategoride 58 kulüpten 448 sporcu katıldı. Yarışma 12’şer kategoride 11 yaş, 12 yaş,13 yaş 14-15 yaş, 16- 17 yaş, 18-19 yaş 20-24 yaş, 25-35 yaş 36-45 yaş 46-55 yaş, 56-65 yaş ve 66+ yaş kadın ve erkek yüzücüler kategorisinde gerçekleştirildi.

 

11 Yaş Erkek 1500 metre serbest

1.   Celal Ömer Şen - Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kulübü

2.   Vera Seyda Sarıkaya – Okyanus Koleji Yüzme Kulübü

3.   Ali Çelikesir – Kayseri Boğaziçi Spor Kulübü

 

11 Yaş Bayanlar 1500 metre serbest

1.   Su İnal – Sakarya Yıldızlar Su Sporları Kulübü

2.   Ela İşçan - Gölcük Akademi Yüzme Kulübü

3.   Ayşe İrem Metin – Atak Yüzme Kulübü

 

12 Yaş Erkekler 1500 metre serbest

1.   Hikmet Sami Kopargil – Boğaziçi Yüzme Spor Kulübü

2.   Hamza Mert Ökten - Gölcük Akademi Spor Kulübü

3.   Kıvanç Keskin – Kayseri Rota Spor Kulübü

 

12 Yaş Bayanlar 1500 metre serbest

1.   Deniz Melek Özsarı – Okyanus Koleji Yüzme Kulübü

2.   Şirin Naz Öksüzdere – Gebze Gençlik Hizmetleri SK

3.   Eylül Nisa Ayçetin – Talas Gençlik ve Spor Kulübü

 

13 Yaş Erkekler 3000 metre serbest

1.   Ahmet Emin Ayata – Faroz Yüzme Kulübü

2.   Yiğitcan Yılmaz – Altın Kulaç Yüzme Kulübü

3.   Bedirhan Ayhan – Kocaeli Yüzme Kulübü

 

13 Yaş Bayanlar 3000 metre serbest

1.   Ela Nur Kart –  Elit Sefa Spor Kulübü

2.   Zeynep Kayranur Arslan - Okyanus Koleji Yüzme Kulübü

3.   Selinnur Sade - Okyanus Koleji Yüzme Kulübü

 

14 - 15 Yaş Bayanlar 3000 metre serbest

1.   Irmak Alpay – Gölcük Akademi Yüzme Kulübü

2.   Aydan Demiröz – Sakarya Atlantis Su Sporları Kulübü

3.   Beril Ceren Öztürk – Atlantis Su Sporları Kulübü

 

14 - 15 Yaş Erkekler 3000 metre serbest

1.   Alp Eren Bakkurt – Okyanus Koleji Yüzme Kulübü

2.   Ömer Yusuf Akçura – Okyanus Koleji Yüzme Kulübü

3.   Bera Kaya Sarıkaya – Okyanus Koleji Yüzme Kulübü

 

16 - 17 Yaş Erkekler 3000 metre serbest

1.   Batuhan Filiz – Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kulübü

2.   Emre Aygün – Kocaeli Yüzme Kulübü

3.   Yusuf Dürüsel – Altınkulaç Yüzme Kulübü

 

16 - 17 Yaş Bayanlar 3000 metre serbest

1.   Sudenaz Çakmak – Kayseri Rota Spor Kulübü

2.   Dilara Uzunhasanoğlu – Gölcük Akademi Yüzme Kulübü

3.   Emel Haşimoğlu – Kocaeli Yüzme Kulübü

 

18-19 Yaş Bayanlar 3000 metre serbest

1.   Yaren Karabey - Kınalıada Spor Kulübü

2.   Berfin Karabey – Kınalıada Spor Kulübü

3.   Çığıl Uzun – Ferdi

 

18-19 Yaş Erkekler 3000 metre serbest

1.   Çağatay Alper Üstününal – Kocaeli Yüzme Kulübü

2.   Batuhan Ecrin Pınar – Altınkulaç Yüzme Kulübü

3.   Veysi Turan – Ferdi

 

20-24 Yaş Bayanlar 1500 metre serbest

1.   Nilay Erkal – Galatasaray

2.   Ezgi Yaren Öztürk – Ferdi

 

25 – 35 Yaşları arası Bayanlar 1500 metre serbest

1.   Nuray Göktepe Bulut – Ferdi

2.   Deniz Güçlü – Deniz Yıldızları Spor Kulübü

3.   Ayça Çelikbilek – Ferdi

 

20 - 24 Yaşları arası Erkekler 1500 metre serbest

1.   Volkan Aydın – Ferdi

2.   Berat Özbay – Ferdi

3.   Muhammet Fırat Kös – Ferdi

 

25 – 35 Yaşları arası Erkekler 1500 metre serbest

1.   Yahya Vural Kaya – Üsküdar Su Sporları

2.   Serkan Ercan – Okyanus Spor Külübü

3.   Can Şerifoğlu – Ferdi

 

36 - 45 yaşları arası Erkekler 1500 metre serbest

1.   Alper Çelik - İstanbul Triathlon Spor Kulubü

2.   Ejder Levent Arslaner – Ferdi

3.   Şükrü Selvi – Gençlik Spor Kulübü

 

 

46 - 55 yaşları arası Erkekler 1500 metre serbest

1.   Ali Akardaş – Sakarya T2S Yüzme Kulübü

2.   Murat Meto – Sasfit

3.   Eyüp Yazıcı – Ferdi

 

56 - 65 yaşları arası Erkekler 1500 metre serbest

1.   Sadi Hakan Kaplancalı – İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü

2.   Süreyya Ahmet Kip – İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü

3.   Mustafa Pehlivanlar – Ferdi

 

66 yaş ve üstü Erkekler 1500 metre serbest

1.   Ali Serdar Akgiray – Okyanus Spor Kulübü

2.   Güneş Erinç – Spor İstanbul

3.   Metin Şahinöz – İBB Spor Kulübü

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI