25/01/2022 7:57:47
  • 13.4288 TL
  • 15.2007 TL
  • 18.1636 TL
KOCAELİ

Çenesuyu Turnuvası’nda Finalistler Belli Oldu

.

Çenesuyu Hemşehri Dernekleri Futbol Turnuvası’nda oynanan yarı final müsabakalarının ardından Kocaeli Erzurumlular Derneği ile Kocaeli Gümüşhaneliler Derneği adlarını finale yazdırmayı başardı.

Büyük Heyecana Sahne Oldu
20 takımın iştirakiyle başlayan ve ilçe genelinde yeni bir heyecana sahne olan Çenesuyu Hemşehri Dernekleri Futbol Turnuvası’nda yarı final maçları büyük çekişmeye sahne oldu. Derince Belediyesi’nin Derince Hemşehri Dernekleri Platformu ile birlikte düzenlediği turnuvada oynanan yarı final müsabakalarını AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, MHP Derince İlçe Başkanı Salim Sayar, Derince Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Bayraktar, Adnan Pala, meclis üyeleri, muhtarlar, STK başkan ve yöneticileri, dernek üyeleri ile sporseverler ilgiyle takip etti.

Gümüşhaneliler ve Erzurumlular Finalde
Yenikent Halı Saha Tesisleri’nde oynanan yarı finalin ilk müsabakasında Kocaeli Sarıkamışlılar Derneği ile Kocaeli Gümüşhaneliler Derneği karşı karşıya geldi. Normal süresi 3-3 berabere biten müsabakada kazanan taraf penaltı atışlarının ardından 9-8‘lik skorla Gümüşhaneliler oldu. Günün ikinci yarı final mücadelesinde ise Kocaeli Erzurumlular Derneği ile Kocaeli Çankırılılar Derneği karşı karşıya geldi. Rakibi karşısında 6-0’lık galibiyete ulaşan Kocaeli Erzurumlular Derneği bu sonucun ardından finalde Kocaeli Gümüşhaneliler Derneği’nin rakibi oldu.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI